رونمایی از کتاب فقه احزاب

حجت الاسلام والمسلمین محسن مهاجرنیا، نویسنده کتاب درآمدی بر فقه تحزب در نظام اسلامی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی به سرعت رخ داد و نتوانستیم بسیاری از نهادهایی را که پذیرفتیم به دانش آن دست یابیم، گفت: با گذشت بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران هنوز هم دانش برخی نهادها را نداریم و باید به سمتی برویم که این دانش ها استنباط شود.

وی با اشاره به اینکه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نگاه مثبتی به حزب وجود نداشت، عنوان کرد: بعد از انقلاب اسلامی مقوله حزب به خوبی پذیرفته شد و این مسئله یک ساز و کار عقلانی بود که در درون نظام سیاسی دولت شکل گرفت.

نویسنده کتاب فقه احزاب در نظام اسلامی با عنوان اینکه از ابتدا احزاب پیرو عمل و تجربه دیگران بودند، تصریح کرد: با اینکه قرار بود خودمان دانش آن را تولید کنیم اما همچنان این اتفاق نیفتاده و پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب عملا این کار را انجام ندادیم.

استاد مهاجرنیا با عنوان اینکه ایران اسلامی در حال حاضر دارای حدود ۲۰۰ حزب است، گفت: پس از ترکیه در طول ۴۰ سال گذشته از کشورهایی بودیم که احزاب زیادی در آن فعالیت دارند.

ایشان افزودند: درآمدی بر فقه احزاب در نظام اسلامی یک کار ابتدایی است که اساتید اهل فن باید روی این موضوع تحقیقات گسترده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا